קידום ובניית אתרים לעסקים

בתקופה זו כבר ידוע כי אף עסק אינו יכול לשרוד בעולם התחרותי של ימינו מבלי שיהיה לו אתר אינטרנט פעיל ואפקטיבי. אם בעבר היה מספיק להציג כמה מילים ותמונות ברשת, הרי שכיום השתנו דרישות הגולשים ובלי בניית אתרים לעסקים מקצועית אין לאתר אינטרנט שום ערך שיווקי או כלכלי. עם עליית הרשתות החברתיות ובראשן כמובן הפייסבוק, הפך הצורך באתר אינטרנט לעניין של הכרח, כיוון בית עסק שאין לו אתר אליו ניתן להפנות את הגולשים בפייסבוק מאבד למעשה קהל לקוחות פוטנציאליים גדול לטובת מתחריו. בחירת חברה לבניית אתרים לעסקים איכותית יכולה להקפיץ את אתר האינטרנט של כל בית עסק, גדול או קטן, ולהפוך אותו לכלי שיווקי ופירסומי ממדרגה ראשונה. לכל מי שמתעניין בהקמת אתר לעסק כדאי לדעת מעט על חלק מן ההיבטים החשובים הכרוכים בכך.

עוד שיקול חשוב שיש לקחת בחשבון כאשר מדברים על קידום ובניית אתרים באינטרנט הוא השפעתם של השינויים הטכנולוגיים על הרגלי הגלישה של המשתמשים. למשל, אם עד לפני כמה שנים היו רוב הגולשים מגיעים לאתר על ידי הקלדת הכתובת שלו, הרי שכיום הרוב הגדול של הכניסות לאתר נעשה דרך מנועי החיפוש ובראשם גוגל. משום כך רק אתר שיקודם בצורה נכונה יזכה לקהל, ויממש את הפוטנציאל השיווקי שלו. חברות בניית אתרים לעסקים מאפיינות את קוד אתר האינטרנט בצורה אופטימלית למנועי החיפוש, וכן יסייעו לכם בכתיבת התכנים בצורה שתדחוף אותם קדימה לתוצאות הראשונות בגוגל.

המטרה של בניית אתרים לעסקים:
המטרה הכללית של בניית אתרים לעסקים  חייבת להתחלק למטרות משנה, שאותן יש להשיג בעזרת בניית אתר עסקי בצורה חכמה:
עיצוב אתר ידידותי למשתמש, שלא רק שאיננו מרתיע את המשתמש אלא אפילו מעודד אותו להשתמש בשירותי החברה ולרכוש את מוצריה. העיצוב כולל את הצבעים הנכונים, הגופנים הנכונים, סידור נכון של האתר וקישורים פנימיים נאותים. בניית אתרים לעסקים שנעשית בצורה נכונה, עשויה להגדיל את אחוז הרוכשים באתר בצורה משמעותית.
הגדלת התנועה לאתר: לאחר שנסתיימה בניית האתר, יש לדאוג בדרכים שונות להגדלת התנועה בו, הן בעזרת פרסום ממומן והן בעזרת קידום אורגני בשיטות שונות. אחת השיטות היא כתיבת מאמרים מקצועיים ובעלי ערך מוסף גבוה המצויים באתר ומקדמים אותו במנוע החיפוש, על פי מילות חיפוש שהוגדרו מראש.
הגדלת התנועה לאתר – השלב הבא: יצירת רשימת לקוחות קיימים או לקוחות פוטנציאליים ושמירה על קשר רציף איתם, אם באמצעות ניוזלטרים תקופתיים ואם באמצעות משלוח כרטיסי ברכה לימי הולדת וכיוצא באל אירועים. פעולות אלה יגדילו את יחס ההמרה – משמע לקוחות המגיעים לאתר ומבצעים בו קנייה בפועל.

 תהליך בניית אתרים לעסקים מתחיל קודם כל בעיצוב האתר. ההיבט הוויזואלי של האתר הוא בעל משמעות מכרעת מבחינה שיווקית. האתר צריך להשתלב בשאר אמצעי הפרסום של העסק ולהתאים לערכי המותג, כך שתיווצר אחידות בין כל האמצעים השיווקיים של העסק כגון פרסומות, שילוט חוצות ועוד. אך בנוסף לכך כרוכה בניית אתרים לעסקים גם בעיצוב נכון של ממשק המשתמש, כך שתפעול האתר יהיה נוח וחוויית הגלישה (והרכישה במקרים בהם ניתן לעשות זאת באתר) תעודד את הגולשים לבקר באתר. 
בניית אתר עסקי אינה מהווה רק פרסומת יעילה, אלא יכולה לשמש גם בתור פלטפורמה עסקית. חנויות מקוונות מאפשרות לגולשים לצפות במבחר המוצרים שמציע בית העסק ולרכוש אותם בלחיצה כפתור. בניית אתרים לעסקים מאפשרת בצורה זו לחסוך כסף רב שהיה מופנה לשכירת אולם תצוגה, העסקת מוכרים וכדומה. הצרכן הישראלי התרגל בשנים האחרונות לרכישה באמצעות האינטרנט, והרתיעה שבשנים הקודמות אפיינה תחום זה התחלפה בהתלהבות גדולה המתבטאת בשגשוג של אתרי השוואות מחירים וקנייה און ליין.
לצד עיצוב האתר צריכה החברה הבונה את האתר לדאוג גם לצדדים הטכניים שלו כגון רוחב פס, איחסון והטמעתן של פונקציות מתקדמות. חשוב מאוד בהקשר זה לפנות לעסקים בעלי ניסיון מוכח של בניית אתרים לעסקים. חברות אלו הן בעלות ידע רב בכל מה שקשור לצרכים המיוחדים של אתרים עיסקיים כמו למשל תנועת גולשים רבה, סליקה אלקטרונית והתממשקות לחברות האשראי, ועוד.